Voel jij je ook aangetrokken tot infraroodfotografie?

Ik leg je hieronder de mogelijkheden uit.

Je hebt 2 opties.

1. Je gebruikt je eigen camera
2. Je schaft een omgebouwde camera aan.

1. Je gebruikt je eigen camera

Bij het gebruik van je huidige camera blijft deze functioneel voor “gewone” fotografie. Met een relatief goedkoop voorzetfilter, een zogenoemd infrarood passing filter, kun je het eerst uitproberen.
Nadeel is wat bewegingsonscherpte, wat overigens ook een voordeel kan zijn, en een lange sluitertijd.
Je zoekt de compositie, in het landschap, waarna je scherp gaat stellen en het filter erop zet. Je hebt geen zicht door de viewfinder.

Infraroodfoto in zwart wit van De Stationshal van het Centraal Station in Rotterdam onder een dramatisch lucht.

2. Je schaft een omgebouwde camera aan

Bij een omgebouwde camera wordt het infrarood blokkerend filter (cutoff filter of hot mirror) verwijderd van de sensor en vervangen door een intern infrarood passing filter naar keuze.
Dat is een dure oplossing en je camera is alleen nog maar geschikt voor infrarood fotografie. Het voordeel is dat je weer zicht hebt door de viewfinder en een korte sluitertijd.

Infraroodfoto van een touwbrug over het water bij de Stormbaan in Barendrecht met op de achtergrond een mooie lucht. Foto in een rustige aardetint.
error: Content is protected !!